Timmu Loomakliinik

Timmu Loomakliinik

Millega arvestada kliinikusse pöördumisel.

Kassidele on oluline varjumine, mistõttu kasuta loomaga tulles mugavat puuri, mis kata ka väljast kodulõhnalise lina või tekiga. 

Ära aseta kassi puuri kliinikus põrandale, vaid toolile, lauale või hoia süles. Nii vähendada looma stressi ja hirmu.

Koer transpordi kliinikusse, kas oma puuris või hoia lühikese rihma otsas ning tähelepanu suunamiseks või premeerimiseks võta talle kaasa maiuseid. 

Ära lase koeral liikuda teiste kliinikus olevate loomade isiklikku ruumi.

Operatsiooniks valmistumine.

Enne narkoosi peab lemmikloom olema söömata. Söömata oleku aeg sõltub tema liigist, vanusest ja tervislikust seisundist.
 – Koer, terve: 8 tundi
 – Kass, terve: 6 tundi
 – Kutsikad (alla 4 kuu): 3–4 tundi
 – Kutsikad (4–7 kuud): 4–6 tundi
 – Küülikud ja närilised ja linnud ei tohi olla söömata

Vastavalt Teie lemmiku haigusele või tervislikust seisundist lähtuvalt võib vajalik paastuaeg erineda eespool nimetatust, mistõttu täpsustage söömata oleku aeg enne igat protseduuri oma loomaarstiga. 

Vesi peab olema vabalt kättesaadav.

Põieprobleemidega pöördumisel:

Hoidke lemmikloom enne vastuvõtule tulekut kolm kuni neli tundi urineerimata. Vajadusel steriilse uriiniproovi võtmiseks ja põie uurimiseks peab põis olema täis. 

Sisehaiguste ja muude vaevustega patsiendid:

Soovitame täiskasvanud ja tervetel lemmikloomadel enne vereproovi andmist või ultraheliuuringu tegemist olla 12 tundi söömata. 

Sõltuvalt Teie lemmiklooma tervislikust seisundist võib paastuaeg erineda eelnevast, mistõttu mistõttu täpsustage söömata oleku aeg enne igat protseduuri oma loomaarstiga. Värske vesi peab olema kogu aeg kättesaadav.

Info.

-Lemmikloom peab kliinikusse tulles olema võimalikult puhas ja kuiv ning kindlasti laske tal enne operatsioonile minekut tühjendada enda põis ja soolestik. 

-Operatsiooni tegemiseks peab lemmikloom olema heas tervislikus seisundis. Palume teil võtta koheselt kliinikuga ühendust, kui lemmiku enesetunne enne operatsioonipäeva muutub.

-Kui lemmikloom saab pidevalt ravimeid, võtke aja broneerimiseks ühendust telefoni teel, et saada juhised ravimite manustamiseks proovivõtu päeval. 

-Kui lemmikloom saab regulaarselt ravimeid ja tekib ootamatu haigestumine, võtke vastuvõtule tulles kaasa loomale regulaarselt antavate ravimite nimetuste ja doosidega raviplaan. 

-Samuti võib arst soovida infot looma vaktsineerimise ja ussitõrje tegemise osas. 

-Kui Teie loomal esineb allergiaid ravimite, toidumaterjali vms osas, jagage seda infot kindlasti oma loomaarstiga.

Makseviisid.

Meil võite maksta sularahas ja kõige levinumate maksekaartidega. 

Arvustused

Kadri Kender

5

Käisin oma käitumishäirega kutsuga küünte lõikusel ja arstikonsultatsioonil. Väga professionaalne lähenemine ja toredad arstid-assistendid. Erilised kiidusõnad Dr Laura Talvingule!

M Randmaa

4

Meil oli väga raske käik, mis jäi sõbrakesele viimaseks. Ometi tunnetasime hoolivust ja meie valusad hetked tehti nii talutavaks kui võimalik.

Illa Põldma

5

Väga meeldiv suhtumine, põhjalik, konkreetne, arusaadav, looma-ja inimsõbralik!😊 Läksime murega kiisul, saime kiiresti arstile, esmased uuringud tehtud, murega edasise ravi/jälgimise plaani, lisaks põhjaliku üldläbivaatuse ning toidu- ja kõikvõimalikud muud soovitused Suur-suur aitäh!

Marek Järv

5

Sain oma kassile väga head abi seoses tema hambaprobleemidega. Väga sõbralik personal. Meeldib ka arvete ja haigusloo keskond Betbook. Seda võiks rohkem loomakliinikuid kasutada.

Põhineb Google'i arvustustel

Lahtiolekuajad

  • Esmaspäev
    09:00 ­- 19:00
  • Teisipäev
    09:00 ­- 19:00
  • Kolmapäev
    09:00 ­- 19:00
  • Neljapäev
    09:00 ­- 19:00
  • Reede
    09:00 ­- 19:00
  • Laupäev
    Suletud
  • Pühapäev
    Suletud

Töötajad

Dr Kairi Lüüs

Loomaarst

Dr Kairi Lüüs

Olen üsna klassikaline näide, kes väikese tüdrukuna, kõiki loomi aidata proovides, soovis suurena saada loomaarstiks ja selle ka täide viis. Aastal 2011, peale ülikooli lõpetamist, alustasin tööd Loomade Kiirabikliinikus, kus õnnestus aastatega saada väga palju kogemusi nii sisehaiguste kui ka kirurgia alal. Timmu kliinikus olen alates aastast 2017 ning tegelen põhiliselt onkoloogia ja ka keemiaravi võimalustega, samuti üldiste sisehaigustega. Kirurgia osas teostan erinevaid moodustiste operatsioone ja muud igapäeva pehmekoe kirurgiat. Onkoloogia kõrval on alati südamelähedane ka erakorraline meditsiin, seega aeg-ajalt ikka üritan mõne väikese vahetuse teha ka kiirabikliinikus. Tööst vabaaja sisustavad põhiliselt kaks pisikest tütart ning kui vähegi mahti meeldib mulle väga reisida ja üldiselt looduses viibida. Kodus aitab stressi maandada ka armas punane kass.
Loe rohkem Dr
Dr Laura Talving

Loomaarst

Dr Laura Talving

Alustasin loomaarsti tööd Kiirabikliinikus, kust oma esimese tööpäeva lõpus läksin koju vastsündinud kutsikaga, keda kutsikate ema peres ei soovitud. Tänaseks on ta suur ja vahva koerapoiss ja meie pere üliarmas liige koos veel ühe suurema keerulise lapsepõlvega kutsaga ja loomade päästeorganisatsiooni lehelt leitud maailma lahedaima musta kiisuvolaskiga! Timmu kliinikus töötan juba seitsmendat aastat. Üldarstina tuleb tegeleda ikka peaaegu kõigega, aga neuroloogiale kuulub mu süda. On olnud võimalust ja õnne seda ka pisut süvendatult õppida ja oi, seda peab jätkama! “One should always follow the butterflies in its gut…!
Loe rohkem Dr
Dr Liisa Siir

Loomaarst

Dr Liisa Siir

Alustasin loomaarstina tööd 2016ndal aastal Loomade Kiirabikliinikus, kus alustava arstina nägin lühikese aja jooksul väga palju - traumadest ja äkkhaigestumistest krooniliste vaevusteni. 2018nda aasta suvest liitusin Timmu Loomakliiniku suurepärase meeskonnaga. Mind võib leida operatsioonisaalist või sisehaiguste plaani koostamast, kuid vähemtähtsaks ei pea kindlasti ka rutiinset vaktsineerimisvisiiti. Minu lähimate plaanide hulka kuulub enese täiendamine piltdiagnostika valdkonnas. Minu ellu on kuulunud loomad, kelle mõistmiseks olen pidanud palju avastama ka enda kohta. Olgu selleks teismeliseeas saadud tujukas hobune või hetkel kodus absurditeatrit korraldav, kuid südamelt suur Nova Scotia Retriiver.
Loe rohkem Dr
Dr Marianne Laissaar

Loomaarst

Dr Marianne Laissaar

Lõpetasin Eesti Maaülikooli 2022. aastal, Timmusse tulin loomaarstina tööle kohe pärast kooli lõpetamist. Varasemalt töötasin assistendina erinevates väikeloomakliinikutes. Kodus on mul kaks kassi, Mürka ja Kribu. Nimedele kohaselt on üks neist suur mauk ja teine pisike kribujeedov. Vabal ajal meeldib mulle sporti teha ja arvutimänge mängida.
Loe rohkem Dr
Meie töötajad