Koerte ja kasside puukide teadlikkus kampaania

Koerte ja kasside puukide teadlikkus kampaania

Evidensia Eesti korraldab koerte ja kasside puukide teadlikkuse kampaania!

Ennetus on kõige tõhusam meetod jälgimaks, et su lemmikul on kõik hästi!

Puugihooaeg on varsti käes! Kuidas lemmiklooma puugi eest kaitsta?

Üks kõige olulisem asi on regulaarne kontroll.

Puugirohkel ajal (aprillist oktoobrini) tuleks lemmiklooma karv pärast iga jalutuskäiku üle kontrollida. Lemmikloomalt leitud puuk tuleb eemaldada nii ruttu kui võimalik. Nii saab vältida puugi hammustust ja võtta puugilt võimalus lemmiklooma nakatada või märkamatult hoopis inimesele ronida.

Kui avastate lemmikloomalt puugi, on oluline järgida samu protseduure nagu inimese pealt leitud puugi korral.

Puuk tuleb eemaldada võimalikult kiiresti, soovitavalt elusalt ja tervelt. Selleks võib kasutada samu abivahendeid nagu inimese puhul. Oluline on mitte määrida puugile peale õli, alkoholi ega muid aineid ning vältida puugi pigistamist.

Kui puuki ei õnnestu täielikult eemaldada ja osa sellest jääb looma naha sisse, ei ole vaja seda jõuga välja tõmmata ega torkida, sest looma keha tõukab võõrkeha ise välja loomuliku protsessi käigus. Pärast puugi eemaldamist tuleb hammustuskoht hoolikalt desinfitseerida.

Broneeri oma lemmikule aeg juba täna!

Mida me pakume:

1. Sinu lemmiku üldine kontroll tagamaks, et tal ei oleks ei puuke ega kirpe. Vajadusel puukide eemaldamine. Nõustamine, milline välisparasiitide tõrjevahend oleks parim valik just sinu loomale!

Hoiame oma lemmikud õnnelikena!

Infoks:

Puugitõrjevahendid on olulised lemmikloomade kaitseks puukide eest, kuid nende valimisel ja kasutamisel tuleb olla äärmiselt ettevaatlik.

On oluline märkida, et loomadele mõeldud tõrjevahendid on spetsiifilised ja neid ei tohi kasutada inimestel. Erinevad toimeained ja manustamisviisid võivad sobida eri liikidele, ning näiteks mõni tõrjevahend, mis on ohutu koertele, võib olla mürgine kassidele. Seepärast on oluline enne tõrjevahendi valimist konsulteerida loomaarstiga, et tagada lemmikloomale parim kaitseviis. Samuti tuleb alati järgida toote kasutus- ja ohutusjuhiseid.

Puugitõrjevahendi korrektne annustamine on äärmiselt oluline. Liiga väike kogus võib olla ebaefektiivne, samas kui liiga suur annus võib olla loomale endale ja ka teistele ohtlik. Seetõttu tuleb hoolikalt jälgida, et manustatav kogus oleks õige.

Broneeri oma lemmikule aeg juba täna!