Loomade kiirabikliinik

Loomade kiirabikliinik

Loomade Kiirabikliinik loodi Tallinnas  2010. aastal. Alates 2020. aasta maikuust tegutseme uues, spetsiaalselt meie vajadustele ehitatud hoones. Oleme kasvanud kogu Baltikumi suurimaks loomakliinikuks ning ühtlasi teerajajaks ja suunanäitajaks siinsel  veterinaaria maastikul. Kiirabikliinikus on alati au sees olnud loomade heaolu, väga hea klienditeenindus, pidev personali koolitamine ja meeskondlikult üksteise toetamine.
Ka väike meditsiiniline mure võib mõnikord muutuda ootamatult kiiret ning erakorralist tähelepanu vajavaks.
Pakume igapäevaselt lemmikloomadele erakorralist meditsiinilist abi, kompuutertomograafia uuringuid ning nende hindamist, teostame nii kergemaid kui ka raskemaid operatsioone kassidel, koertel ja teistel loomadel, sisehaiguste diagnoosimist ja ravi, ortopeedilisi konsultatsioone ja operatsioone, nina-, kurgu-, kõrvakirurgiat.
Töötajad meie kliinikus on suurte kogemustega. Veterinaarid täiendavad oma teadmisi iga aastastel koolitustel. Assistentide jaoks oleme ise loonud koolitusprogrammi.

Leiame lahenduse igale probleemile!

Kliiniku ees on klientidele parkimiskohad, vajalik on parkimiskell.
Ratastooliga liikujad saavad sisse kliiniku tagumisest uksest.

Arvustused

E A

5

ANAPLASMOOS Koeratüdruk Bella jäi haigeks ja nõrgaks. Oksendas ja kõht lahti. Kartsin, et on mingi terava asja või kondi alla neelanud. Öösel nägin unes, et Bella värises krampides ja pidime kähku arstile minema. Kolmandal päeval kutsu ei söönud midagi, ikka oksendas ja siis läksime Loomade Kiirabisse Mustamäel, mis on avatud päeval ja öösel. Väga viisakas vastuvõtt, pole midagi sellist varem Eestis kogenud. Järjekorda polnud ja saime kohe arstile. Tehti vereproov, röntgen ja ultraheli. Selgus, et Bellal on puugihaigus anaplasmoos, mis on koertel kõige levinum puugihaigus. Kui seda ei ravi, loom sureb. Anaplasma nimeline parasiit, kes elab vere valgete liblede rakkudes, tapab organid, vere, närvid, tekitab tugeva kõhu-, lihase- ja liigesevalu. Pole sellest haigusest iial midagi kuulnud. Puuk võib nakatada ka inimese anaplasmaga. Aga loomalt inimesele edasi ei lähe. Ainult puugilt otse läheb inimesele. Bellale kirjutati antibiootikumi 20 päevaks ja paratsetamooli 10 päevaks. Läks hästi, kutsu sai diagnoosi ja ravi. Jääb elama. Polnud vaja kallist ja ebameeldivat lõikust. Arve oli 360e. Hea, et ikka läksime loomaarstile, professionaalne ja kiire ravi. Aitäh!

Neiu Ke

5

Aastaid tegelenud loomade päästmisega ja ka endal palju loomi ning Loomade Kiirabi hinnatakse meiesuguste seas väga. Väga raskes seisus loomi on elule tagasi aidatud. Hind on kallis, kuna 24/7 mitut veterinaari ja assistenti palgal hoida ei saagi odav olla, lisaks tipptasemel tehnika, mida enamikes kliinikutes pole. Ootejärjekorrad on pikad samamoodi nagu inimeste kiirabis - kõik käib triaaži põhimõttel - kriitilisemas seisukorras patsiendid võetakse esimesel võimalusel. Kui keegi parasjagu opilaual suremas on, ei visata skalpelli nurka ja võeta nt kellegi lonkavat koera vahele. On olnud olukordi, kus ükski Eesti kiirabikliinikutest ei saa ka kriitilises seisus loomi vastu võtta, alles eelmisel nädalal jälle oli. Enne Loomade Kiirabi loomist polnud Eestis üldse kliinikut, kuhu 24/7 looma viia saaks ja enamikes linnades pole siiani. Praegu on see võimalus, kõik need on kallid ja töötavad samal põhimõttel. Kuna enamikesse neisse satuvad kõige kriitilisemad patsiendid, on nende üle ka enim nurinat - leinas inimesel on kõige lihtsam süüdistada veterinaari. Inimlik reaktsioon, kuid mitte aus arstide suhtes. Imestan, et nad üldse vastu peavad, arvestades kuivõrd palju lihtsam oleks töötada 10-18ni kliinikus ja teha standardprotseduure, riske võtmata... Mina tänan Loomade Kiirabi meeskonda väga ja ka minu loomade perearst Dr. Starast on just seal. Lisaks olen oma looma käitumisprobleemile väga asjatundlikku abi saanud Dr. Anu Poopuu juurest. :)

Kylliki K

5

Meie jäime väga rahule. Pidime küll üsna kaua ootama. Pühapäevasel päeval oli seal omajagu loomadest kliente. Saime vajaliku abi, uuringud, ravimid ja täpsed selgitused, mis anti ka prinditult kaasa. Lahkusime südamerahus, arst Karl Armin Pulk oli väga abivalmis. Järgmisel päeval helistas ja uuris kuidas kassi läheb :)

Põhineb Google'i arvustustel

Lahtiolekuajad

  • Esmaspäev
    Avatud ööpäeva ringselt
  • Teisipäev
    Avatud ööpäeva ringselt
  • Kolmapäev
    Avatud ööpäeva ringselt
  • Neljapäev
    Avatud ööpäeva ringselt
  • Reede
    Avatud ööpäeva ringselt
  • Laupäev
    Avatud ööpäeva ringselt
  • Pühapäev
    Avatud ööpäeva ringselt

Töötajad

Evelin Kubo

Kliiniku juhataja

Evelin Kubo

On Kiirabikliiniku administraator alates aastast 2023.
Loe rohkem Evelin
Dr Ain Starast

Juhatuse liige/Loomaarst

Dr Ain Starast

On Kiirabikliinikus üks asutajatest aastal 2010. Enne seda töötas Ain aastaid veterinaararstina. Aini peamisteks huvialadeks on tsütoloogia, ultraheliuuringud, nahaprobleemid ning loomade hammaste hindamine ning ravi. Ain on Kiirabikliinikus ka tööohutusspetsialist.
Loe rohkem Dr
Dr Enel Hakmann

Loomaarst

Dr Enel Hakmann

Töötas alates 1999. aastast Põllumajandus- ja Toiduametis loomatervise- ja heaoluosakonna peaspetsialistina, alates aastast 1998 tegeles ta suurloomade meditsiiniga. Viimased 10 aastat on ta tegelenud väikemäletsejate meditsiiniga. Kiirabikliinikusse asus Enel tööle aastal 2022. Tema peamisteks huvialadeks on pehmekoe kirurgia, erakorraliste probleemidega patsientide ravi ning loomade heaolu eest seismine.
Loe rohkem Dr
Dr Gundega Murniece

Loomaarst

Dr Gundega Murniece

On töötanud Kiirabikliinikus alates aastast 2021. Tema peamisteks huvialadeks on kasside erinevad haigused, erakorraliste patsientide ravi ning infektsioonhaigused. Gundega annab LBTU’s juba 3 aastat tudengitele infektsioonhaiguste loenguid.
Loe rohkem Dr
Meie töötajad