Artikli sisu
-Millal koera oksendamise korral arsti poole pöörduda?
Koera oksendamisel võib olla mitmeid põhjuseid, näiteks mingi kõhuvaevus või ka ebasobiv või liiga kiiresti söödud toit. Oksendamine võib tuleneda ka võõrkehadest, siseorganite probleemidest või ravimitest.
Juhuslik oksendamine ei ole veel ohtlik, kuid korduma kippuva oksendamise põhjus tuleks alati loomaarsti juures kindlaks teha.
Krooniline ehk pikka aega kestev oksendamine ei ole enamasti väga tugev. Sel juhul võib probleemiks olla koerale ebasobivast toidust tulenev põletik, mis on autoimmuuntaustaga. Kroonilise oksendamise korral tuleb loomaarsti juures teha põhjalikumad uuringud.
Millal koera oksendamise korral arsti poole pöörduda?
Oksendamine on seedetrakti probleemide tagajärg. Mao ja soolestiku limaskest on ärritatud ja põletikuline, mis toob kaasa oksendamise ja tihti ka kõhulahtisuse. Ootamatu ühekordse oksendamise põhjus jääb enamasti välja selgitamata. Koer võib olla söönud midagi sellist, mis ärritab magu. Haigusnähud lõppevad tavaliselt kiiresti ja piisab kodusest ravist.
Oksendamist võivad põhjustada ka alla neelatud võõrkehad ja soolte ummistus. Kui koeral tekib kiire vedelikukadu ja kodusest ravist kiiret leevendust ei saa ning üldine haiguslik seisund püsib, tuleb koer loomakliinikusse ravile tuua.
Paljudel juhtudel võivad oksendamine ja kõhulahtisus mööduda iseenesest või koduste ravivõtete abil. Loomaarsti poole on vaja kindlasti pöörduda järgmistel juhtudel:
Lemmikloomade puhul peab alati meeles pidama, et ägedate soolestiku probleemide taga võib olla alla neelatud võõrkeha, mistõttu tuleb haigusnähte alati täie tõsidusega võtta. Pöörduge vajadusel ravivajaduse hindamiseks loomakliiniku poole.
Loe lisa: