Koerte vaktsineerimised

Koerte vaktsineerimine on koera tervise eest hoolitsemise oluline ja lahutamatu osa.

Eestis soovitatakse koera vaktsineerida katku, nakkusliku hepatiidi, parvoviiruse, paragripi, leptospiroosi ja marutaudi vastu. Marutaudi vaktsiin on Eesti vabariigis kohustuslik vaktsiin, mis on vaja koerale teostada.

Kutsika vaktsineerimine

Varajane vaktsineerimine 7–9 nädala vanuselt

Kutsikat on soovitatav vaktsineerida alates 7. elunädalast, mil kaks nädalat pärast vaktsineerimist saab kutsikas alustada tema jaoks olulist sotsialiseerumist ehk teiste koerte ja tema keskkonna turvalisemat tundmaõppimist. Kutsikat vaktsineeritakse neljakordse vaktsiiniga: nakkusliku hepatiidi, parvoviiruse, katku ja paragripi vastu, mis põhjustab kennelköha. Varajase vaktsiini poolt pakutav kaitse on lühiajaline. Pikaajaline kaitse saavutatakse vaktsineerimisega 12. ja 16. nädalal ning ühe aasta vanuselt. Seoses vaktsineerimisega soovitame juba eelnevalt manustada ussirohi ja anname soovitusi edaspidiseks regulaarseks ussirohukuuri teostamisteks ja kutsika üldist tervislikku seisundit.

Tervisekontroll ja vaktsineerimine 12 nädala vanuselt

Kutsikas saab vaktsiine katku, nakkusliku hepatiidi, parvoviiruse ja paragripi vastu. Eestis on tungivalt soovituslik ka leptospiroosi vastu vaktsineerida, kuna seda esineb siin tihedalt ja haiguse kulg võib lõppeda surmaga.

Tervisekontroll ja re-vaktsineerimine 16 nädala vanuselt

Kutsikas saab vaktsiine katku, nakkusliku hepatiidi, parvoviiruse ja paragripi vastu (tõhustusdoos).  Samal ajal võib alustada või revaktsineerida leptospiroosi vaktsiini ning  teostada ka marutaudivaktsiini.

Tervisekontroll ja vaktsineerimine 1-aastaselt

Kui koer on üheaastane, saab ta kordusvaktsiine katku, nakkusliku hepatiidi, parvoviiruse, paragripi, leptospiroosi ja marutaudi vastu. Vaktsineeritav kutsikas peab olema terve, et tal tekiksid soovitud antikehad. Vaktsineeritavale kutsikale tehakse enne vaktsineerimist Evidensia kliinikutes tervisekontroll, mis tagab, et kutsikas on terve ja et teda saab vaktsineerida. Vaktsineerimise takistuseks võib olla näiteks palavik või tugev kõhulahtisus. Umbes 10 päeva enne vaktsineerimist tuleks teostada ussirohu manustamine, et välistada vaktsineerimise ajal siseparasiidid.

Täiskasvanud koerte vaktsineerimine

👉iga aasta: paragripp ja leptospiroos 

👉iga 3 aasta järel: katk, nakkuslik hepatiit, parvo

👉iga 2 aasta järel: marutaud

Üle üheaastastele koertele antud vaktsiinid kehtivad vastavalt vaktsiinitootja soovitusele. Soovitame koera vaktsineerimise kaarti kontrollida igal aastal koos tervisekontrolliga. Loomaarst märgib koera vaktsineerimispassile vaktsineerimise kuupäeva ja soovituse järgmiseks vaktsineerimise ajaks

Võistlustel või näitustel osalev koer vajab kindlasti kehtivat vaktineerimistõendit.

Broneerige oma koera vaktsineerimise aeg lähimasse Evidensia loomakliinikusse!

Seda teenust pakkuvad kliinikud

Palun oodake, kliinikud laadivad...