Koerte vaktsineerimised

Koerte vaktsineerimine on koera tervise eest hoolitsemise oluline ja lahutamatu osa.
Koera soovitatakse vaktsineerida katku, parvoviiruse, kennel katku ja marutaudi vastu.

Kutsika vaktsineerimine

Varajane vaktsineerimine 7–9 nädala vanuselt

Kutsikat on soovitatav vaktsineerida alates 7. elunädalast, mil kaks nädalat pärast vaktsineerimist saab kutsikas alustada tema jaoks olulist sotsialiseerumist ehk teiste koerte ja tema keskkonna turvalisemat tundmaõppimist. Kutsikat vaktsineeritakse neljakordse vaktsiiniga nakkusliku hepatiidi, parvoviiruse, kõhulahtisuse, katku ja paragripi vastu, mis põhjustab kennelköha. Varajase vaktsiini poolt pakutav kaitse on lühiajaline. Pikaajaline kaitse saavutatakse vaktsineerimisega 12. ja 16. nädalal ning ühe aasta vanuselt. Seoses vaktsineerimisega kontrollime ka kutsika vajadust ussirohu järele ja kutsika üldist tervislikku seisundit.

Tervisekontroll ja vaktsineerimine 12 nädala vanuselt

Kutsikas saab vaktsiine katku, nakkusliku hepatiidi, parvoviiruse ja paragripi vastu.

Tervisekontroll ja vaktsineerimine 16 nädala vanuselt

Kutsikas saab vaktsiine katku, nakkusliku hepatiidi, parvoviiruse ja paragripi vastu (tõhustusdoos). Samal ajal võib anda ka marutaudivaktsiini.

Tervisekontroll ja vaktsineerimine 1-aastaselt

Kui koer on üheaastane, saab ta kordusvaktsiine katku, nakkusliku hepatiidi, parvoviiruse, paragripi ja marutaudi vastu. Vaktsineeritav kutsikas peab olema terve, et tal tekiks soovitud antikehad. Vaktsineeritavale kutsikale tehakse enne vaktsineerimist Evidensias tervisekontroll, mis tagab, et kutsikas on terve ja et teda saab vaktsineerida. Vaktsineerimise takistuseks võib olla näiteks palavik või tugev kõhulahtisus. Enne vaktsineerimist tuleks uurida kutsika siseparasiidi eemaldamise vajadust. 

Täiskasvanud koerte vaktsineerimine

  • iga aasta: paragripp (katk) ja Bordetella
  • iga 3 aasta järel: katk, nakkuslik hepatiit, parvo
  • iga 3 aasta järel: marutaud

Üle üheaastastele koertele antud vaktsiinid kehtivad vastavalt toote kokkuvõttele. Soovitame koera vaktsineerimise kaarti kontrollida igal aastal koos tervisekontrolliga. Loomaarst märgib koera vaktsineerimispassile vaktsineerimise kuupäeva ja soovituse järgmiseks vaktsineerimise ajaks.

Võistlustel või näitustel osalev koer vajab vaktsineerimise kehtivustunnistust.

Broneerige oma koera vaktsineerimise aeg lähimasse Evidensia veterinaarkliinikusse! 

Seda teenust pakkuvad kliinikud

Palun oodake, kliinikud laadivad...