Kassi hambakivi eemaldamine ja hammaste kontroll

Kassi hambakivi eemaldamine ja hammaste kontroll on vägagi soovitatavad protseduurid, mis võimaldavad vältida suuremate suuprobleemide tekkimist. Kassi suu tervise seisukohast on tähtsaim hammaste profülaktiline hooldamine.

Kuidas kassi hambaid kontrollitakse?

Kassi hammaste kontrollimine ja ravi tehakse alati üldnarkoosi all. Kui tavaolekus kassi suhu vaadata, ei saa tavaliselt suu tervisliku seisundi kohta mingit erilist teavet. Hammaste kontrollimine hõlmab hoolikat suu uurimist ning vajadusel võidakse teha ka hammaste röntgenpilt. Hammaste kontrollimise käigus eemaldatakse ka hambakivi ja võimalik hammaste pinnale tekkinud katt.

Hammaste kontrolli alusel koostatakse kassile individuaalne suu raviplaan. Omanikule antakse kodused ravijuhised ning soovitus järgmise kontrolli aja kohta.

Kontrolli kassi hambaid enne probleemide tekkimist

Kassi hammaste pinnale koguneva katu põhjustatav igemepõletik ja hamba kinnituskudede põletik ehk parodondiit võivad ravimata jätmisel kassi üldist tervist oluliselt halvendada. Halvimal juhul võivad põletikud põhjustada kudede hävimise ja hammaste väljalangemise.

Igemepõletikku ja parodondiiti saab kodus ennetada regulaarse hammaste harjamise abil.

Kass tuleks esimest korda hammaste kontrolli tuua umbes 3 aasta vanusena.

Millal hiljemalt hammaste kontrollimisega alustada?

Kass tuleks tuua loomakliinikusse kindlasti siis, kui igemed punetavad või veritsevad või kui kassi hingeõhk läheb halvaks. Loomaarst kontrollib suu seisundi üle, eemaldab hambakivi ja ravib võimaliku põletiku.

 

 

Seda teenust pakkuvad kliinikud

Palun oodake, kliinikud laadivad...