Kõhukinnisus koertel

Kõhukinnisus koertel. Mida teha?!

Kõhukinnisus tähendab seda, et koer ei rooja korrapäraselt (tavaliselt üks kuni kolm korda ööpäevas) või on tema väljaheite kogus väike. Väljaheide võib olla ka väga kõva või väljuda pabulatena. Kõhukinnisusel ja erinevatel roojamisprobleemidel võib olla mitmeid põhjuseid, seega tuleks kõhukinnisuse all kannatav koer viia loomaarsti juurde läbivaatusele.

Kui uuringute käigus ei suudeta roojamisprobleemide või kõhukinnisuse konkreetseid põhjuseid välja selgitada, tuleks kontrollida koera toiduvalikut. Kas see sisaldab piisavalt kiudaineid? Kas koer saab piisavalt juua, nii et tema organism ei kuiva? Kontide söömine võib samuti põhjustada kõhukinnisust. 

Kui tegemist on pikaajalise või korduva kõhukinnisusega, võtab loomaarst diagnoosimiseks vereproovi ja isegi uriiniproovi ning teeb looma soolestiku ultraheliuuringu. Nii välistatakse haiguste ja võõrkehade esinemise võimalus. Kõhukinnisuse raviks võib olla vajalik viia läbi soolte loputamine ehk klistiir, mis tehakse loomale sedatsiooni või üldanesteesiat kasutades.

Leia uus kliinik enda ümbrusest