Kassi hambakivi eemaldamine ja hammaste kontroll

Kassi hambakivi eemaldamine ja hammaste kontroll on vägagi soovitatavad protseduurid, mis võimaldavad vältida suuremate suuprobleemide tekkimist. Kassi suu tervise seisukohast on tähtsaim hammaste profülaktiline hooldamine.

Kuidas kontrollitakse kassi hambaid?

Kassi hammaste kontrollimine on üks arstliku ülevaatuse oluline osa ja ravi toimub alati üldnarkoosi all. Kui vaadata ärkvel kassi suhu, ei saa tavaliselt suu olukorrast täielikku ülevaadet, kuid saab hinnata võimalikku ravivajadust. 

Suuolukorra täielik kontroll hõlmab endas juba narkoosi siis on võimalik kassi suu üle vaadata väga sujuvalt, vajadusel tehakse ka röntgeniga kogu suu ülesvõte või mõni üksik pilt ning koostatakse kassile individuaalne suu raviplaan. 

Enamasti hindabki loomaarst tavalise visiidi käigus, kas kass vajab täielikku suuolukorra ülevaatust narkoosis ja ehk tuvastab ta ka juba mõne murettekitava hamba. Seejärel planeeritakse järgmine visiit juba ajaliselt pikemaks, et jõuaks teha suuõõne täieliku kontrolli ja vajalikud ravi vajavad protseduurid. 

Olenevalt ravivajadusest eemaldatakse ka alati hambakivi või hammaste pinnale tekkinud hambakatt ning poleeritakse.  

Omanikule antakse kodused ravijuhised ja soovitus järgmise kontrolli aja kohta. 

Hammaste kontrolli tuleb minna enne, kui tekivad probleemid

Kassi hammaste pinnale koguneva hambakatu põhjustatav igemepõletik ja hamba kinnituskudede põletik ehk parodontiit võivad ravimata jätmisel halvendada kassi üldist tervislikku olukorda. Halvimal juhul võivad põletikud põhjustada koe hävimist ja hammaste väljalangemist. 

Igemepõletikku ja parodontiiti saab kodus ennetada regulaarse hammaste harjamisega. 

Kassi hammaste olukorda tuleb lasta hinnata igal arstivisiidil, kasvõi iga-aastasel vaktsineerimisel. Samuti tasub ka omanikul aeg-ajalt pilk kassi suhu suunata tõstes õrnalt Kassi mokka, et näha, kas hammastele hakkab kattu tekkima. Katu ilmnemisel pidada nõu loomaarstiga. 

Millal tuleks kass viia hiljemalt hammaste kontrolli?

Kass tuleks tuua loomaarsti juurde hiljemalt siis, kui igemed punetavad või veritsevad või kui kassi hingeõhk lõhnab halvasti. Loomaarst kontrollib suu seisundit, eemaldab hambakivi ja teostab suuõõne ravi. 

Broneeri kassi hammaste kontrollimiseks aeg lähimas Evidensia loomakliinikus!

Leia uus kliinik enda ümbrusest