Kas teie kass on kosunud?

See on tuttav olukord nii mõnelegi kassiomanikule: ühel kaunil päeval panete tähele, et teie lemmik näeb ootamatult välja palju pontsakam kui varem. Tasapisi lisandunud üleliigsed kilod on levinud probleem nii koertel kui ka kassidel, kuid just kassidest on hinnanguliselt koguni rohkem kui pooled ülekaalulised.

Mis põhjustab kassidel nii lihtsasti ülekaalu ja miks nende kehakaalu on raskem kontrolli all hoida kui koertel?

1. Suurem osa kassidest on tänapäeval toakassid, kes ei käi väljas.

Kodukasside igapäevane energiakulu on sageli üsna väike. Kuna kassi liikuma saamine ja mängitamine siseruumides on keeruline ja nõuab fantaasiat, pange oma lemmikule traksid ja minge koos temaga jalutama. Ka linnakasse oleks hea harjutada iga päev väljas käima.

2. Kasse steriliseeritakse ja kastreeritakse sagedamini kui koeri.

Pärast protseduuri muutub looma hormonaalne aktiivsus, mille tulemusena aeglustub ainevahetus ja suureneb söögiisu. Pärast kastreerimist ja steriliseerimist tuleks üle vaadata lemmiklooma toiduvalik. Kui toidukoguse hindamine tundub olevat keeruline, saate abi oma loomakliinikust.

3. Kassid õpivad ahmima, kui nende toitu sageli vahetatakse.

Lemmikloom ahmib uusi maitseid hea isuga. Kui söögiisu stabiliseerub, tõlgendatakse seda sageli nii, et toit ei maitse enam. Ja kui toitu vahetatakse uuesti, jätkub ahmimine. Katsuge hoida kassi igapäevane toiduvalik üpris ühesugusena.

4. Kassi ei tohi hoida söömata.

Kui teie kass on harjunud väga rasvase ja energiarikka toiduga, võib ta muutuda dieettoidu suhtes valivaks. Ka kerge toit peaks olema piisavalt maitsev, et lemmikloom ei keelduks täielikult söömast. Juba mõnepäevane mittesöömine võib olla kassi tervisele kahjulik.

5. Kasside energiavajadus on keskmiselt vaid 250–300 kilokalorit päevas.

Kokkuvõttes on kassid väikesed loomad, kes tarbivad vaid umbes kümnendiku täiskasvanud inimese energiast. Seetõttu on raske õigesti hinnata toiduannuste ja maiuste kogust. Kui mõtlete, et kas kaks viilu juustu on teie kassi jaoks palju või vähe, korrutage see kümnega: kas sööksite ise vahepalaks 20 viilu juustu?

Leia uus kliinik enda ümbrusest