Unistate kutsikast? – Nii soetate endale kutsika vastutustundlikult

Koer on teie pereliige parimal juhul üle 15 aasta, seega tuleb koera võtmise otsus väga põhjalikult läbi mõelda.

Kutsikaid võib leida muu hulgas erinevatest kohtadest internetis. Head kohad on näiteks Kennelliidu kutsikate vahendus, paljudel kasvatajatel on veebi- ja Facebooki lehed ning tõuühingutel oma kutsikate vahendusteenus.

Sobivat tõugu valides on oluline kaaluda, kas soovite lemmiklooma või harrastuskoera, missugune on teie eluase, missugune on jalutamise keskkond ja kas olete valmis hoolitsema koera karvkatte eest.

Mõnikord tuleb oma kutsikat oodata, kuid ootamine tasub end kindlasti ära, sest kutsika elutingimused on tubli kasvataja juures väga head. Parimal juhul on hea kasvataja koerale ja tema omanikule toeks kogu looma eluaja jooksul.

Vastutustundlik kasvataja on edendab pühendunult koerte tervist ja heaolu. See paistab muu hulgas välja sellest, et kutsikate vanematele on tehtud erinevaid terviseuuringuid. Vastutustundlik kasvataja planeerib pesakonnad ja tal on põhjus, miks sai valitud just selline kombinatsioon. Kohusetundlik kasvataja hoolitseb emase koera eest enne paaritamist, kontrollides tema tervist, ja peale selle hoolitseb vastutustundlik kasvataja kutsikate, nende ussitõrje, tervisekontrollide ja võimalike varases eas tehtavate vaktsineerimiste eest.

Enne lõpliku otsuse tegemist kutsika soetamiseks võiks käia kasvataja juures kutsikat ja tema ema vaatamas ning kasvatajaga rääkimas. Vastutustundlik kasvataja näitab kutsika ostjale alati ema ja tervet pesakonda, mitte ei too kõrvaltoast vaatamiseks ainult üht kutsikat. Kui kohal on ka teisi täiskasvanud koeri või kutsikaid, on võimalik vaadata ka neid ning nad peavad olema hästi hooldatud.

Enne kutsika üleandmist laseb vastutustundlik kasvataja teha kutsikatele terviseuuringud, mille kohta iga kutsikas saab kaasa oma terviseuuringu tõendi, mis vaadatakse kutsika loovutamisel koos omanikuga läbi. Peale selle sõlmitakse kutsika loovutamiseks alati kirjalik leping.

Kasvataja jätab ebausaldusväärse mulje, kui ta ei taha näidata kutsikaid kodus ja toob kutsika näiteks tanklasse, ei taha sõlmida kutsika loovutamise lepingut ning tal ei ole ette näidata vanemate või kutsikate terviseuuringute tulemusi.

Terve ja hea enesetundega kutsika tunneb ära selle järgi, et kui minna kutsikaid kasvataja juurde vaatama, tuleb kutsikas kartmatult inimest vaatama, on elav ja sotsiaalne. Kutsikal peavad olema puhtad silmad ja kõrvad ning tema karv peab olema puhas. Kutsikas peab olema normaalses kaalus ja ei tohi olla liiga kõhn.

Leia uus kliinik enda ümbrusest