Kassi kõhukinnisus
Article Content
Kassi kõhukinnisuse sümptomid
Kassi kõhukinnisusel võib olla mitmeid põhjuseid, mistõttu tuleks kõhukinnisuse all kannatavat kassi alati lasta uurida loomaarstil.
Kassi kõhukinnisus võib oma sümptomite poolest olla ka väga ebamäärane. Sageli märkab omanik võimalikku kõhukinnisust selle järgi, et kass ei ole teinud oma liivakasti mitu päeva väljaheidet. Kassi kõhukinnisus võib olla ka valulik, kui kass üritab vägisi väljutada soolestikku kinni kuivanud väljaheidet. Kõhukinnisuse pikalevenimise korral muutub kass apaatseks ja jõuetuks.
Mõnikord võib olla raske aru saada, kas kass üritab roojata või urineerida. Võimalik kuseteede ummistus võib olla eluohtlik, nii et kui te ei ole kindel, kas kass on viimase ööpäeva jooksul urineerinud, tuleb kohe võtta ühendust loomaarstiga.
Kassi kõhukinnisuse uuring
Vastuvõtul tehakse kassile kõigepealt üldine läbivaatus. Vajaduse korral tehakse ka muid uuringuid, nagu ultraheliuuring või röntgenuuring, ja võetakse näiteks vereproovid.
Kassi kõhukinnisuse ravi
Kassi kõhukinnisust tuleks alati lasta uurida loomaarstil, kes kavandab ravi vastavalt uuringutele. Kass võib vajada võimalikku vedelikuravi ja vajalik võib olla kõhukinnisuse põhjustatud massi kõrvaldamine klistiiriga või isegi narkoosi all tehtava soolte loputusega.
Piisava vedelikukoguse tagamine on üks viis vältida kõhukinnisuse teket. Loomakliinikust võib halvasti joovatele, kõhukinnisusele kalduvatele kassidele osta suu kaudu antavat rehüdratsioonivedelikku, mis parandab kassi hüdratsiooni.
Kassi kõhukinnisust võib põhjustada ka haigus
Kassi kõhukinnisus võib olla seotud erinevate üldhaigustega ja isegi kasvajatega. Kui kõhukinnisus kordub sageli, tuleb lasta kassi uurida.